Two apples and three mangoes cost Rs.86, four apples and one mango cost Rs.112. what is the cost of one apple?A. 22B. 25 C. 32D. 35 0 0 votesArticle Rating Subscribe LoginNotify of new follow-up commentsnew replies to my comments Label {} [+] Name* Email* Website Label {} [+] Name* Email* Website 0 Comments Oldest Newest Most Voted Inline FeedbacksView all comments